Zbytočný úvod o kríze stredného veku

„Haha, a ešte k tomu ti aj ťahá na štyridsať,“ povedal mi kamarát na oslave mojich tridsiatych narodenín, keď som sa mu zdôverila, že okrem iných darčekov som aj kopačky od frajera dostala. Úplne vidím svoj úškrn, ktorý po tejto poznámke nasledoval. Že 40. Vtedy sa mi to zdalo rovnako vzdialené ako práve vypustenej sonde New Horizons planéta Pluto.  

Lenže, neuplynulo ani desať pozemských rokov a sonda k Plutu skutočne doputovala. V rýchlosti ho zo všetkých strán pofotila, nejaké selfíčka si s ním porobila a na fejsbúk zavesila. Misia splnená. A už si veselo fičí ďalej, nezaťažujúc sa skutočnosťou, že sa s ňou už do budúcna zas až tak veľmi neráta. 

Ja si medzičasom tiež veselo fičím. Ale akurát tak na campari. Lebo, aspoň podľa reakcii personálnych agentúr, mám pocit, že ani so mnou sa zas až tak veľmi do budúcna nepočíta, a to sa zatiaľ k svojmu pomyselnému Plutu ešte stále iba približujem. Hoci, áno, ako by iste poznamenal Robo, ic nír. 

No nič, počkám, možno sa aj mne už o pár mesiacov otvoria nové horizonty. Dovtedy si premyslím, či by nebolo bývalo rozumnejšie vystreliť do toho kozmu mňa... Aspoň že tie štyridsiatky vonku skončili. PS: Mimochodom, Pluto už nie je planéta. Nerozumiem celkom čo už to len môže byť za bandu neprajníkov, čo pol roka po štarte NH vyškrtne Pluto zo zoznamu planét. Akože, haha, hihi, len si leť za tým bezvýznamným čímsi na okraji slnečnej sústavy? To už ozaj nemajú títo ľudia čo na práci? Ak už teda trpia nutkavou potrebou vymazávať odniekadiaľ nejaké položky, prečo sa nesústredia trebárs na celosvetový zoznam narodenín a nevyškrtnú, napríklad, tie moje 40-te? Ešte jedno PS od veci: Jediné (že vraj), čo všetkých v NASA v súvislosti s New Horizons trápi, je, že v čase jej vypustenia ešte neexistovali skvelé teleskopické selfie držiaky a preto tie autoportréty nevyšli zas až tak, ako by sme si možno viacerí želali. Toto sme fakt pred desiatimi rokmi chceli? Mať raz 40 a nekvalitné selfíčka New Horizons s nejakým plutoidom? Posledné PS k veci: Nie, nemám krízu stredného veku, viac o tom zanedlho. smile emoticon