Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

#4  Túžba vymeniť partnera

„Hlavnou príčinou väčšiny problémov partnerského súžitia je prílišná idealizácia spoločného života a následná frustrácia vyplývajúca z nenaplnených očakávaní,“ povedal by hádam aspoň jeden psychológ so špecializáciou na partnerské vzťahy hneď po tom, čo sa práve dohádal so svojou treťou manželkou. Niečo na tom asi bude. 

Stretla som poobede v meste môjho niekdajšieho spolužiaka. Zatiahol ma do pasáže. Vraj na kávu. Juj, aká som bola naivná. O kávu tam vôbec nešlo. Chcel sa mi len posťažovať. Na tú jeho.„Vieš, my asi nie sme spriaznené duše,“ zadíval sa na mňa. Úplne som mu rozumela. Tiež som mala kedysi takú romantickú predstavu. Verila som, že raz stretnem muža, ktorý mi ochotne dá nafullovanú kreditku a pokoj. Keďže to bolo v čase, keď ešte neexistovala stránka hledamsponzora.cz, veľmi sa mi v tejto veci nedarilo. 

Našťastie som sa s týmto rozmarom zdôverila guruovi s veľkým G. „Fuj, ty si tak nechutne... ženská,“ zamrmlal a pozrel na mňa s opovrhnutím. Ach, ako som sa len hanbila. Následne som tak intenzívne premýšľala o svojej skazenosti, že až doma som si uvedomila, že ma guru, zrejme v rámci výchovnej lekcie, nechal zaplatiť za obed aj za taxík. A že ma to, paradoxne, hrialo pri srdiečku oveľa viac, ako keby to bolo naopak. 

Takže keď zanedlho môj ex odchádzal z bytu s našou krvnou tévé plazmou v náručí, lebo veď je jeho, lebo však s ňou strávil oveľa viac krásnych chvíľ ako ja, prihodila som mu ku nej aj spoločný foťák a prasiatko s úsporami na dovolenku na Maledivy. Na Male som sa doteraz nedostala a ani fotiť nemám s čím, ale zásluhou guruovej príučky vždy trvám na tom, aby bolo o mojich ex za každých okolností slušne postarané. Nie som predsa nejaká nechutná ženská. 

Keďže je táto moja štedrosť všeobecne známa, objavujú sa v mojej blízkosti rôzne existencie a podchvíľou mi niektorá z nich vybieli byt. Vďaka tomu sa však s nimi ani nemám kedy poriadne zžiť a teda myšlienky na výmenu partnera sa u mňa nestíhajú objaviť. Ale späť k príbehu zo skutočnosti. 

„Čiže chceš od nej odísť?“ 

„Ty si sa zbláznila, čo keď to bude inde ešte horšie?“ 

„No, tak s ňou teda zostaň.“ 

„No tak to dík, to sa zbláznim do troch dní.“ 

„Tak ja teda neviem.“ 

„Veď ani ja. Čo mi odporúčaš?“ No nič. Nechala som mu peňaženku a odporúčala sa do bezpečia svojho domova. Na dnes mi tej jeho krízy stredného veku akurát tak stačilo.

 

Edit: A to sa fakt necháš len tak o všetko obrať? Ale čo ste, samozrejme, že to nie je pravda. Až tak mimo nie som. Každý, kto ma pozná, veľmi dobre vie, že telky by som sa bez boja nikdy nevzdala.