Tinderella - moderná Popoluška v kríze stredného veku

V predchádzajúcej kapitole ste sa nedozvedeli, čo robiť, ak sa u vás v kríze stredného veku objaví túžba vymeniť partnera/ku a niektorých to tak rozosmútilo, že som pre nich na dnes pripravila rozprávku. Tá im asi tiež nijako nepomôže, ale čo už mám robiť, keď som si to takto naplánovala. 

Tinderella = Popoluška (Cinderella), ktorá hľadá princa prostredníctvom aplikácie Tinder.

„Fičím teraz na takej zoznamovacej appke,“ začala so mnou rozhovor kamoška, keď sme sa usadili v cukrárni. 

„Žijeme predsa v 21. storočí, nové priateľstvá a vzťahy sú na dosah,“ pokračovala a načiahla sa za telefónom. Kým som si objednala zákusok, vysvetlila mi, ako to na tom tindri funguje. V skratke mi popísala, ako sa prihlásila, čo o sebe zadala a ako jej začali chodiť kontakty na zoznámeniachtivých mužov, ktorí sa vyskytujú do vzdialenosti x-y kilometrov.

„Pri každej fotke sa rozhodneš, či sa ti chlapík páči alebo nepáči. Ťuk vpravo, ak sa ti dotyčný pozdáva alebo šuch doľava, keď je to zúfo na prvý pohľad,“ predviedla mi názorne.

Pripomenulo mi to prestávky v prvom ročníku, keď si nás spolužiak Alan prechádzajúc po triede a ukazujúc pritom prstom rozdeľoval do dvoch skupín. Teba milujem. Teba nemilujem.

„Aha, čiže niečo v štýle - ty sa mi páčiš, ale ty choď do péčka. Mazané.“

„Tak, tak. Tí, čo sa ti páčia, si zas prezrú tvoju fotku a ak sa im páčiš aj ty, môžete začať spolu komunikovať. Zatiaľ je to super, po 18-tich hodinách mám 22 zhôd. A to som pritom jasne v koníčkoch deklarovala môj záujem o psychológiu, cestovanie, religionistiku a folkloristiku.“

„Super, som zvedavá, kde skončíš, ha, ha.“ Veď aj pre Alan bol tento rozhodovací proces záťažou pre psychiku a neraz po udelení 10-tich lajkov vyskočil z okna. Obvykle skončil v hriadke s mrkvou alebo v komposte, čo síce trochu znervózňovalo súdružku z pestovateľských prác, ale inak pohoda, pretože sme mali triedu na prízemí.

* * *

„Ako ti ide zoznamovanie?“ spýtala som sa kamošky po dvoch týždňoch.

Mierne podráždene mi povedala, že sa chystá aplikáciu vymazať. Najviac ju vraj vytáča, že keď si príde sem-tam skontrolovať aktuálny stav, väčšinou sa jej zobrazí správa - Žiadny muž v dosahu. „Tak to mi je jasné už nejakú dobu, ozaj nepotrebujem, aby mi to niekto 30x za deň pripomínal.“

„No a čo tie zhody? Stretla si sa s niekým?“

„Ale figu. Predstav si, že oni sa vôbec nezaujímali o to, čo mám rada, čo robím, čo si myslím. Nechceli sa rozprávať, aký som mala deň. Jeden v tom mal taký zmätok, že si ma permanentne plietol s Bulharkou a potom s Maďarkou. Druhý sa ma spýtal, či s ním pôjdem von. Povedala som mu, že áno, ale že má zrejme vo svojich ženách dosť chaos, lebo už sa ma na to pýta tretí raz. Odvtedy sa neozval. Ja to nechápem. Ale v podstate mi väčšina po obligátnom pozdrave napísala niečo v zmysle: Two days in Bratislava and looking for some fun. A to vieš, že som za každú zábavu, tak som jedného pozvala na kolotoč. Po dvoch hodinách čakania ma odfajčil, že sa už dohodol s nejakou inou. Ráno ešte považoval za potrebné ma poinformovať, že to rande nestálo za nič, lebo žienka bola drzá a rozmaznaná a sex s ním si jednoducho nezaslúžila. Že mal ísť radšej so mnou, ale že už je na ceste späť do Londýna, takže nič. Jeden Rakúšan bol zrejme ešte o niečo náročnejší a vyložene požadoval: „Ich suche Fun mit Niveau.“ Zdalo sa mi to fajn a navrhla som mu zájsť po káve na koncert do filharmónie. Dodnes na to nezareagoval.“

Hm, ak som to pochopila správne, Franzovi asi nešlo len tak o nejakú jednoduchú zábavu na hocijakej úrovni, ale na fakt že úrovni. A tú ja veru mám! Trochu som aj na okamih zatúžila po tejto aplikácii. Lenže s tlačidlovou Nokiou z roku Páně bez dátového balíčka toho veľa nenasťahujem, a smutne som si sama pre seba skonštatovala, že mi musia stačiť kamoškine skúsenosti.

„Takže vôbec nič?“

„No, jeden Dán vyzerá celkom fajn, ale má tam fotku na inlajnoch, což není bůhvíco a navyše sa po víkende vrátil do Bruselu, kde pracuje a to je tiež humáč. A ešte je tam jeden taký v pohode, lenže sa volá Gunar a s takým menom to už ozaj radšej ani nejdem riskovať.“

Legitímna otázka z publika: „A kde je tá sľubovaná rozprávka, zív, zív?“

Ale veď tu: https://www.youtube.com/watch?v=bLoRPielarA